Nowe przedszkole przy ul. Wiejskiej

Zdjęcie przedstawiające budynek nowego przedszkola przy ul. Wiejskiej

Gmina Wołomin zakończyła realizację inwestycji polegającej na budowie nowego przedszkola przy ulicy Wiejskiej. Obiekt stanowiący odpowiedź na rosnące potrzeby edukacyjne naszej społeczności został oficjalnie otwarty dla najmłodszych mieszkańców miasta.

Jest to kolejny krok w realizacji polityki gminy mającej na celu podniesienie jakości edukacji i opieki przedszkolnej. Burmistrz Wołomina Elżbieta Radwan podsumowała inwestycję słowami: „(…) to przestrzeń, gdzie każde dziecko może bezpiecznie rozwijać skrzydła wyobraźni i ciekawości. Tutaj będą mogły bawić się, uczyć i rosnąć w otoczeniu przyjaciół i wyjątkowych nauczycieli. To dla Was, drogie dzieci, stworzyliśmy to przedszkole – aby każdy Wasz dzień był jak najpiękniejsza przygoda.”

Nowa placówka przedszkolna zaprojektowana została z uwzględnieniem nowoczesnych standardów pedagogicznych i architektonicznych, oferuje kompleksową infrastrukturę edukacyjną i rozwojową. Obiekt dysponuje przestronnymi salami dydaktycznymi, nowoczesnym placem zabaw oraz zapleczem zaadaptowanym do potrzeb dzieci i kadry pedagogicznej.