Prawie 83 tys. zł dofinansowania na plac zabaw w Starych Grabiach

Prawie 83 tys. zł dofinansowania na plac zabaw w Starych Grabiach

Pozyskaliśmy prawie 83 tys. zł dofinansowania na budowę ogólnodostępnego placu zabaw przy SP w Starych Grabiach. To niezwykle wyczekiwana inwestycja, na którą w ramach głosowania na społeczne wnioski do budżetu Gminy Wołomin na rok 2020 zagłosowało prawie 1000 mieszkańców.

Na nowym placu zabaw zostanie zamontowany zestaw m.in. ze zjeżdżalnią, ścianką wspinaczkową, huśtawki, piaskownica i stół do gry w szachy. Plac zabaw będzie uzupełnieniem niedawno zrealizowanej w jego sąsiedztwie inwestycji – wielofunkcyjnego, ogólnodostępnego boiska. Wartość całego projektu to 130.000,00 zł, a wysokość dofinansowania wynosi 82.719,00 zł.
Fundusze pozyskano w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” objętego Programem w zakresach: Rozwój ogólnodostępnej i niekomercyjnej infrastruktury turystycznej lub rekreacyjnej, lub kulturalnej ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.