RAPORT O STANIE GMINY szyty na miarę. Zapraszamy na konsultacje!

grafika z napisem na żółtym tle

Raport o stanie gminy to sprawozdanie burmistrza dotyczące wdrażania lokalnych programów i uchwał w danym roku. Dokument musi być złożony do 31 maja każdego roku, tak by podczas sesji, na której radni akceptują wykonanie budżetu, odbyła się również debata nad raportem.

Choć raport o stanie gminy to świetny sposób na włączenie mieszkańców we współdecydowanie o miejscu, w którym żyją, to lektura tego typu opracowań nie jest popularna ze względu na nadmiar treści i urzędową, sztywną formę. Chcielibyśmy to zmienić! Dążymy do tego, aby „Raport o stanie gminy Wołomin za 2020 rok” był dokumentem przystępnym, czytelnym a przede wszystkim poruszał tematy, które Państwa interesują.

Ciekawi nas, czego w dotychczasowych raportach zabrakło? A może pewne informacje były Państwa zdaniem zbędne?

Interesuje nas też jaką formę prezentowania „Raportu…” preferujecie? (Standardowo publikujemy go na naszej stornie internetowej i w Biuletynie Informacji Publicznej w formie pliku .pdf.)

Zachęcamy do wyrażania swoich opinii w trakcie konsultacji społecznych, które potrwają od 3 do 17 lutego br.

Uwagi można przesyłać mailowo na adres rewitalizacja@wolomin.org.pl lub składać osobiście do skrzynki podawczej umieszczonej przy wejściu głównym do Urzędu Miejskiego w Wołominie, ul. Ogrodowa 4 (w godzinach pracy urzędu).
W ramach konsultacji odbędzie się spotkanie online dn. 3 lutego 2021 r. – o szczegółach poinformujemy wkrótce. Planujemy także umieszczenie na naszej stronie internetowej ankiety, którą będzie można wypełnić on-line.

W tegorocznym procesie przygotowania raportu o stanie gminy oraz planowania i prowadzenia debaty z udziałem mieszkańców wspierają nas eksperci z Sieci Obywatelskiej Watchdog Polska. Więcej o naszej współpracy można przeczytać tutaj.

Poprzednie raporty są dostępne na naszej stronie internetowej:
Raport o stanie gminy Wołomin za 2018 rok
Raport o stanie gminy Wołomin za 2019 rok