Rusza pilotaż projektu TAXI SENIOR

Rusza pilotaż projektu TAXI SENIOR

Seniorze, Seniorko! Jeśli masz ukończone 80 lat, jesteś mieszkańcem gminy Wołomin i masz trudności w samodzielnym poruszaniu się komunikacją miejską to ten projekt jest właśnie dla Ciebie! Urząd Miejski w Wołominie od 7 listopada 2022 roku uruchamia nową usługę skierowaną do osób starszych – „TAXI SENIOR”, czyli możliwość skorzystania z bezpłatnego przejazdu do placówek służby zdrowia, urzędów lub innych instytucji tego typu znajdujących się na terenie gminy Wołomin.

Seniorzy spełniający kryteria mogą skorzystać z usługi TAXI SENIOR dwa razy w miesiącu, wyłącznie w dni robocze (od poniedziałku do piątku) w godzinach 7:00–20:00. Przejazd należy zamówić nie później niż na 3 dni robocze przed planowaną datą przejazdu telefonicznie, dzwoniąc pod numer telefonu: 22 763 30 17. Telefon jest dostępny tylko i wyłącznie w godzinach pracy urzędu, tj.
– w poniedziałki w godzinach 9:00-19:00, a od dnia 14 listopada 2022 r. w godzinach 8:00-18:00,
– we wtorki, środy i czwartki w godzinach 8:00-16:00,
– w piątki w godzinach 8:00-14:00.
W zgłoszeniu należy podać imię i nazwisko seniora, datę urodzenia, numer telefonu, adres pod który ma przyjechać taksówkarz i godzinę odbioru oraz miejsce docelowe.
Szczegóły przejazdu w ramach TAXI SENIOR zawierają Ogólne Warunki Świadczenia Usługi: Projekt TAXI SENIOR w gminie Wołomin (aktywny link do pobrania pliku w formacie .PDF).

Pomysł wsparcia seniorów w dotarciu do placówek służby zdrowia, na rehabilitację czy do urzędu narodził się w rozmowach z urzędnikami i Wołomińską Radą Seniorów. Pandemia na długo pokrzyżowała nasze plany, ale nie zrezygnowaliśmy z tego pomysłu i właśnie rozpoczynamy pilotaż projektu TAXI Senior. Jest to bardzo ważny projekt i jednocześnie duże wyzwanie logistyczne, dlatego najpierw przetestujemy jego funkcjonowanie. Pilotaż pozwoli na wprowadzanie zmian na bieżąco i dokonywanie usprawnień, by w ich efekcie stworzyć ostateczną, najbardziej odpowiadającą potrzebom mieszkańców formułę TAXI Senior – mówi Elżbieta Radwan, burmistrz Wołomina.

Co ważne, z przejazdu TAXI SENIOR mogą skorzystać także seniorzy poruszający się na wózku inwalidzkim, którzy są w stanie przesiąść się na fotel taksówki. Wtedy wózek będzie złożony, a pasażerowi przy wsiadaniu do auta pomoże opiekun lub kierowca.

Pilotaż Projektu TAXI SENIOR jest finansowany przez gminę Wołomin i będzie realizowany od dnia 7 listopada 2022 r. do dnia 15 grudnia 2022 r. lub do czasu wyczerpania środków przeznaczonych na to zadanie.

Dokumenty do pobrania:
Ogólne Warunki Świadczenia Usługi: Projekt TAXI SENIOR (.PDF)