Umowa na rozbudowę drogi wojewódzkiej 634 podpisana!

Umowa na rozbudowę drogi wojewódzkiej 634 podpisana!

13 września 2023 roku w Urzędzie Miejskim w Wołominie została podpisana umowa z wykonawcą przebudowy drogi wojewódzkiej 634.

Obszerną relację z podpisania umowy zamieściła na swoim profilu burmistrz Wołomina Elżbieta Radwan (bezpośredni link do wpisu);
„Tydzień spełnionych marzeń – rusza rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 634! – umowa z wykonawcą podpisana!
Nie bez powodu umowę podpisaliśmy w Wołominie. To właśnie od naszego odcinka (od ul. Orląt Lwowskich do al. Niepodległości) zacznie się przebudowa kolejnego odcinka tej ważnej dla nas wszystkich inwestycji.
Umowę w obecności marszałka Adama Struzika podpisał Grzegorz Obłękowski, dyrektor Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Warszawie. W tej ważnej dla całego regionu chwili uczestniczyli również: Bożena Żelazowska – poseł na Sejm RP, radni Sejmiku Województwa Mazowieckiego: Anna Katarzyna Brzezińska i Piotr Kandyba, radni rady miejskiej w Wołominie Marek Górski, Edyta Babicka, Grażyna Mioduszewska, Piotr Sikorski, Wojciech Plichta, moi zastępcy Dariusz Szymanowski i Łukasz Marek, burmistrz Kobyłki Edyta Zbieć oraz Emilia Oleksiak, Igor Sulich oraz Arkadiusz Werelich – radny powiatu wołomińskiego z Marek.
Wszyscy zgodnie stwierdziliśmy, że jest to historyczna chwila. Radość przeogromna, bo na inwestycję czekaliśmy bardzo długo, ale i ogromna odpowiedzialność, bo zrealizowanie modernizacji tak ruchliwej drogi w tak mocno zurbanizowanym terenie będzie bardzo wymagające. Nie zmienia to jednak faktu, że przebudowę trzeba wykonać i nareszcie znaleźli się ludzie, którzy są zdeterminowani, by doprowadzić ten projekt do końca.

Koszt realizacji całej inwestycji to ponad 140 mln zł, z czego 77 mln zł to środki z budżetu województwa mazowieckiego.
W ramach prac zostanie zbudowana nowa jezdnia z dwoma pasami ruchu i dodatkowym pasem pośrodku do obsługi nieruchomości, chodniki i ciąg pieszo-rowerowy, kanalizacja deszczowa, nowe zatoki autobusowe i zjazdy na prywatne posesje. Zostaną też przebudowane skrzyżowania z drogami niższej kategorii. Na końcu rozbudowywanego fragmentu drogi zostanie zbudowane skrzyżowanie łączące stary przebieg DW 634 z projektowanym nowym przebiegiem drogi wojewódzkiej do miejscowości Duczki. Aby zniwelować uciążliwości wynikające z dużego natężenia ruchu będą zamontowane ekrany akustyczne i zostanie posadzona zieleń.

Prace mają potrwać 36 miesięcy i zakończyć się we wrześniu 2026 roku.
Jest to pierwszy etap inwestycji. Wkrótce zostanie rozstrzygnięty przetarg na II etap (odcinek od Kobyłki do Zielonki).