Wracamy z zajęciami gimnastycznymi dla seniorów 60+!

Wracamy z zajęciami gimnastycznymi dla seniorów 60+!

Wołomińscy seniorzy mogą skorzystać z bezpłatnych zajęć sportowych prowadzonych przez wykwalifikowanych trenerów, które potrwają do końca października. Zajęcia dedykowane są osobom w wieku 60+ mieszkającym w gminie Wołomin i będą prowadzone w dwóch lokalizacjach.

Zajęcia będą odbywać się w Studiu Fitness „STEP UP” (kontynuacja zajęć „Siła wieku”) oraz w Szkole Podstawowej nr 2 im. Ignacego Łukasiewicza (kontynuacja zajęć „Prozdrowotny Sławek”). Dla każdej grupy zrealizowanych będzie po 25 zajęć, dwa razy w tygodniu po około 90 minut.

– Jest to projekt bardzo oczekiwany przez naszych seniorów, zwłaszcza po długim okresie izolacji spowodowanej pandemią COVID-19. Ćwiczenia gimnastyczne wraz z elementami rehabilitacji poprawią kondycję fizyczną i samopoczucie ćwiczących, którzy nie mogą wziąć udziału w zajęciach płatnych. Dlatego cieszy nas fakt, że otrzymaliśmy dofinansowanie i możemy zorganizować gimnastykę po obu stronach Wołomina – mówi burmistrz Elżbieta Radwan.

Zadanie „Gimnastyka dla Seniora w Gminie Wołomin” uzyskało dofinansowanie ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego. Ma ono na celu utrzymanie seniorów jak najdłużej w jak najlepszej kondycji ruchowej oraz zapewnienie im dobrego samopoczucia. Stopień trudności ćwiczeń będzie odpowiednio dawkowany, z uwzględnieniem stanu zdrowia uczestników.