Kolejny etap cyfryzacji gminy Wołomin

Podpisanie umowy na dostawę sprzętu w ramach projektu Cyfrowa Gmina

Wyposażyliśmy w nowoczesny sprzęt wszystkie gminne szkoły podstawowe, teraz przyszedł czas na przedszkola i Urząd Miejski! Na ten cel gmina Wołomin pozyskała ponad 700 tys. zł.

Tak kompleksowa cyfryzacja naszej gminy jest możliwa dzięki programowi „Cyfrowa Gmina”, którego środki pochodzą z #FunduszeEuropejskie EU*. Na mocy podpisanej umowy zakupione zostaną komputery oraz monitory interaktywne, które trafią do podległych gminie przedszkoli oraz laptopy i urządzenia wielofunkcyjne dla Urzędu Miejskiego.

Jest to drugi etap realizacji projektu, w ramach którego zakupimy 50 laptopów wraz z oprogramowaniem, 2 urządzenia wielofunkcyjne oraz 8 monitorów interaktywnych ze stojakiem mobilnym i 8 komputerów OPS. W pierwszym etapie odbyły się m.in. szkolenia oraz zostały wykonane działania związane z zapewnieniem cyberbezpieczeństwa samorządowym systemom informatycznym.

W ramach poprzednich projektów do gminnych szkół podstawowych trafiło m.in. 507 komputerów stacjonarnych i laptopów, 18 rzutników multimedialnych z ekranem, 41 tablic interaktywnych, 20 monitorów interaktywnych, 20 urządzeń wielofunkcyjnych, drukarka laserowa, drukarki 3D, aparaty i kamery cyfrowe oraz inne niezbędne sprzęty.