Wypowiedz się na temat Społecznych Wniosków 2022!

grafika przedstawiająca postacie w kolorowych kwadratach

W ramach konsultacji społecznych czekamy na Państwa opinie dot. Zasad zgłaszania, oceny i wyboru Społecznych Wniosków do budżetu gminy Wołomin na rok 2022 (dalej: Zasady SW). Jak co roku zaktualizowaliśmy je dopasowując zapisy do panujących realiów.

Miniony 2020 rok ciężko nas doświadczył, byliśmy zmuszeni odłożyć w czasie realizację większości planowanych na 2020 projektów. Chcemy zrealizować je w tym roku, jednak na bieżąco zmieniane wytyczne sanitarno-epidemiologiczne sprawiają, że musimy być elastyczni, stąd proponowana zmiana zasad.

W związku z obowiązującym reżimem sanitarnym, nie wiemy czy realizacja tzw. „miękkich projektów” będzie możliwa w terminach jakie zaplanowaliśmy, dlatego podjęliśmy decyzję o czasowym zawężeniu katalogu projektów wyłącznie do wniosków inwestycyjnych. Wartość zgłaszanego pomysłu może wynosić 200 tys. zł brutto – to aż o 60 tys. więcej niż w poprzedniej edycji SW!

W ramach SW 2022 nie będzie można zgłaszać projektów tzw. szkolnych, czyli realizowanych w budynkach lub na terenie szkół i przedszkoli – te realizowane będą w ramach Wołomińskiego Funduszu Inwestycji Oświatowych.

Poniżej publikujemy pełną treść „zasad Społecznych Wniosków 2022”. Przypominamy, że uwagi można składać do 5 marca br. w formie:

  • pisemnej (osobiście lub pocztą) do Urzędu Miejskiego w Wołominie, ul. Ogrodowa 4, 05-200 Wołomin (skrzynka podawcza przy wejściu głównym do budynku UM),
  • za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres rewitalizacja@wolomin.org.pl , w tytule  wpisując „Uwaga do Społecznych Wniosków 2022″.

Zachęcamy także do udziału w otwartym spotkaniu online dnia 25 lutego 2021 roku o godzinie 18.00 – link do spotkania podamy na dzień przed nim na stronie internetowej urzędu i w mediach społecznościowych.

Pobierz plik (pobieranie rozpocznie się po kliknięciu na aktywny odnośnik poniżej):